آموزش زدن رژ لب دخترانه ساده | برای لب های کوچک و بزرگ چطور رژ بزنیم؟

رژ لب کشیدن یکی از ابتدایی‌ترین و راحت‌ترین مراحل آرایش صورت است. بسیاری از افراد برای آرایش روزانه خود تنها به رژ زدن و استفاده از یک کرم ضد آفتاب اکتفا می‌کنند. اما این موضوع نباید باعث شود فکر کنید که زدن رژ لب، تنها پخش کردن این ماده رنگی روی سطح لب است! بلکه نحوه زدن رژ لب اصولی دارد که بایستی گام به گام آن را رعایت شود. در این مطلب سعی کرده‌ایم به زبانی ساده  برای شما ترفند رژ لب زدن به روش صحیح را آموزش دهیم. پس برای داشتن لب‌های خوش فرم و زیبا همراه ما باشید.

آموزش مرحله به مرحله زدن رژ لب دخترانه

لب‌های طبیعی شما اگرچه بدون آرایش هم زیباست، اما معمولاً دچار نقص‌های کوچکی‌ست که اگر برطرف شوند، در زیبایی و هماهنگی صورت شما تاثیر شگفت انگیزی خواهد گذاشت. انتخاب رژ لب مناسب شاید اهمیت زیادی داشته باشد اما رژ لب زدن به روش صحیح روی زیبایی لب‌ها بسیار تاثیرگذار است.

 

1. آماده سازی لب‌ها قبل از شروع رژ زدن

قبل از شروع به آرایش لب‌ها، بهتر است از یک اسکراب لب برای لایه برداری لب‌هایتان استفاده کنید. لب‌ها معمولاً به دلایل مختلف مانند کم‌ آبی بدن، کمبود ویتامین‌ها و تغییرات فصلی آب و هوا دچار خشکی و پوسته پوسته می‌شوند. همچنین برخی اوقات ترک‌هایی روی آنها پدیدار می‌شود که اگر به آنها رسیدگی نشود، ظاهری زشت می‌گیرند.

2. نرم کردن لب‌ها با استفاده از بالم لب

پس از استفاده از لایه‌ بردار لب می‌توانید از یک ماسک لب یا بالم لب شفاف استفاده کنید. این محصولات به شما کمک می‌کند تا لب‌هایی نرم، مرطوب و بدون پوسته پوسته داشته باشید. فراموش نکنید پس از استفاده از این محصولات مراقبتی، برای آغاز مراحل رژ زدن با استفاده از یک دستمال کاغذی نرم آنها را از روی لب‌تان پاک کنید. برای انتخاب بالم لب مناسب پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به مقاله راهنمای خرید بالم لب داشته باشید.

3. ماندگاری بیشتر رژ لب با یک لایه کانسیلر یا کرم پودر

در مرحله بعدی می‌توانید یک لایه کانسیلر یا کرم پودر مات را با کمک براش مخصوص کرم پودر یا بیوتی بلندر استفاده کنید. سپس با کمک یک براش آرایشی کوچک یا حتی انگشت خود، یک لایه پودر فیکس را روی لب‌ها بمالید. استفاده از پودر فیکس دلخواه است که به چسبناکی لب و در نتیجه ماندگاری بیشتر رژ لب کمک می‌کند.

4. کشیدن خط لب با مداد متناسب با رنگ رژ لب

در این مرحله شما باید با یک مداد و خط لب متناسب با رنگ رژ خود دور تا دور لب خود را خط بکشید. بدین منظور روی کمان لب (قسمت فوقانی لب) یک X بکشید و سپس گوشه‌های لب را مشخص کنید. حال لب پایینی را بکشید و در نهایت خطوط را بهم متصل کنید تا محیط پیرامون لب به‌صورت دقیق و کامل کشیده شود. در این مرحله شما می‌توانید نقص‌ها و نامتقارن بودن لب را رفع کنید.

5. مرحله رژ لب کشیدن

در این مرحله با دقت رژ لب جامد یا مایع خود را روی لب‌ها بمالید. بهتر است از کمان لب شروع کنید و رژ لب را آرام روی سطح لب پخش کنید. همچنین می‌توانید با ضربه زدن رژ (نوع جامد) روی لب، حالتی تیره و روشن به رنگ آن بدهید.

6. رفع ایرادات احتمالی با کانسیلر

آموزش زدن رژ لب دخترانه ساده در همین چند مرحله ساده خلاصه می‌شود اما برای رفع ایرادات احتمالی بهتر است پس از زدن رژ لب از یک تکه پنبه یا پد سکه‌ای استفاده کنید تا اگر رژ لب باعث ایجاد لکه‌ شده آن را با احتیاط پاک کنید. حالا با یک براش زاویه‌دار مقدار اندکی کانسیلر را برداشته و خطوط لب خود را مشخص کنید. این کار کمک می‌کند تا لب‌های شما درخشش بیشتری پیدا کنند.

فیلم آموزش کشیدن رژ لب به روش صحیح

با توجه به توضیحات بالا فیلم آموزش رژ لب زدن به روش صحیح را ببینیم که برای انواع رژ زدن کاربرد دارد و انجام آن باعث می‌شود ماندگاری رژ روی لب‌ها بیشتر شود.

ترفندهای رژ لب زدن حرفه‌ای

همان‌طور که گفتیم رژ لب کشیدن کاری بسیار ساده است اما رژ زدن به شیوه درست و اصولی دارای مراحل و جزئیات ساده‎‌ای است که انجام آن به زیبایی هرچه بیشتر لب‌ها بسیار کمک خواهد کرد. همچنین ترفندهایی در آموزش زدن رژ لب دخترانه وجود دارد که می‌تواند به شما برای داشتن لب‌هایی زیبا و بدون نقص کمک کند. در اینجا چند نمونه ترفند حرفه‌ای رژ زدن را با هم مرور می‌کنیم:

انتخاب رنگ رژ لب مناسب لب‌های نازک یا گوشتی

رژ لب باید براساس فرم لب‌ها انتخاب شود. اگر دارای لب‌هایی نازک و کوچک هستید، رژ لب‌هایی با رنگ روشن و براق بهترین گزینه برای شماست. برعکس اگر لب‌های شما بزرگ و گوشتی‌ است، سراغ رژ لب‌های مات یا تیره رنگ بروید. فراموش نکنید انتخاب درست رنگ رژ لب به شما کمک می‌کند تا هماهنگی بیشتری بین اجزای صورت‌تان به وجود بیاورید.

انتخاب رژ لب متناسب با رنگ پوست

انتخاب رنگ رژ لب، یک انتخاب سلیقه‌ای است اما اگر این انتخاب با توجه به رنگ پوست انجام بگیرد، نتیجه بهتری را خواهد داد. بهتر است افرادی که دارای پوست روشن هستند از رژ لب‌های رنگ روشن نظیر صورتی، هلویی، قرمز کم‌رنگ، گلبهی و… استفاده کنند. در مقابل اگر پوست تیره‌ای دارید می‌توانید از رژ لب‌های تیره رنگ مانند آلبالویی، قرمز جگری، زرشکی، قهوه‌ای و بنفش استفاده کنید.

استفاده از برس ریمل برای لایه‌ برداری لب‌ها

برای زدودن پوسته‌ پوسته‌های لب می‌توانید از یک برس تمیز ریمل استفاده کنید. این کار به بهبود رژ زدن شما کمک می‌کند. برای این کار روی لب خود بالم بزنید تا لب‌ها کمی نرم شود. سپس فرچه ریمل را روی لب‌ها بکشید تا پوسته‌های اضافی و کهنه لب کنده شده و از بین بروند.

رفع نواقص لب‌ها با خط لب

این روزها لب‌های بزرگ و گوشتی بسیار مُد شده است. بسیاری افراد علاقه‌مندند تا لب‌های توپر و گوشتی داشته باشند، در عین حال نمی‌خواهند از روش‌های رایجی مانند پروتز و تزریق ژل به لب‌ها استفاده کنند. اگر شما نیز جز این عده هستید یا حس می‌کنید لب‌هایی بزرگتر از لب‌های فعلی‌ به چهره‌تان می‌آید، با کمی حوصله و یک مداد لب متناسب با رنگ رژ لب می‌توانید لب‌های خود را بزرگتر و پرحجم‌تر از حد معمول کنید.

برای این کار روی لب‌ها کانسلیر بزنید تا حجم آنها را افزایش دهید. سپس با استفاده از مداد لب، خطوط دور لب را کمی خارج از خط طبیعی لب‌هایتان بکشید. شما می‌توانید لب‌هایتان را کاملاً با خط لب پر کنید تا ظاهری مات به خود بگیرد. سپس با یک برق لب کمی آن‌ها را شفاف و برجسته کنید.

پودر فیکس برای ماندگاری بیشتر رژ لب

یکی دیگر از ترفندهای رژ لب، استفاده از پودر فیکس آرایشی برای ماندگار کردن رژ لب است. برای این کار پس از زدن رژ لب یک تکه دستمال کاغذی را به آرامی روی لب قرار داده و با یک براش پودر فیکس را روی لب‌ها بزنید. دقت کنید که دستمال رژ لب شما را پخش نکند.

سایه روشن و سایه معکوس روی لب‌ها

برای سایه معکوس لب‌ها نیاز به دو مداد لب (روشن و تیره) دارید. برای این کار پس از استفاده از کرم پودر یا کانسیلر روی لب‌ها، خط لب تیره را روی خطوط بیرونی لب بکشید. سپس موازی با خط لب تیره رنگ، با مداد روشن‌تر یک دور دیگر خط بکشید. برای داخل لب‌ها می‌توانید از یک رژ لب کاملاً روشن (نود یا کالباسی) استفاده کرده و سعی کنید خط لب روشن و رژ لب در هم ادغام شوند. سپس از یک برق لب استفاده کنید.

خوش حالت کردن لب‌ها با استفاده از برق لب

برای خوش حالت و برجسته کردن لب‌ها می‌توانید از برق لب ساده استفاده کنید. برق لب را در مرکز و قسمت وسط لب‌ها، روی رژلب بمالید. این کار کمک می‌کند لب‌های شما ظاهری زیباتر به خود بگیرند.

سوالات متداول زدن رژ لب

برای بزرگتر نشان دادن لب ها چکار کنیم؟

برای پرحجم کردن لب‌ها از یک خط لب متناسب با رنگ رژ استفاده کنید. براب این کار خط لب را کمی خارج‌تر از خطوط طبیعی لب بکشید.

چطور ماندگاری رژ لب را روی لب‌ها بیشتر کنیم؟

برای ماندگاری بیشتر رژ لب می‌توان قبل از زدن رژ لب، یک لایه کرم پودر، کانسیلر یا پنکیک روی لب‌ها زد. سپس از یک لایه پودر فیکس استفاده کرد و به رژ زدن ادامه داد.

برای پوست روشن و سفید از چه رژ لبی استفاده کنیم؟

برای پوست روشن و سفید بهتر است از رژ لب‌های تیره‌تر مانند زرشکی، آلبالویی، قرمز جگری و بنفش استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا