زلیخا برای بازی در سریال یوسف پیامبر چقدر میگرفت؟ / دستمزد کتایون ریاحی در سریال یوسف!

به گزارش آلارمین به بهانه پخش دوباره سریال یوسف پیامبر از شبکه آی فیلم، بحث های زیادی درباره دستمزد بازیگران این سریال مطرح شده است که یکی از آنها کتایون ریاحی است. کتایون ریاحی که نقش زلیخا را بازی کرده است از بهترین بازیگران این سریال بود که در ادامه به بررسی دستمزد لو رفته او برای نقش زلیخا می پردازیم.

دستمزد زلیخا چقدر بود؟

معمولا اولین حاشیه‌ای پروژه‌های بزرگ سینمایی و تلویزیونی با آن مواجه می‌شوند، مربوط به هزینه‌های تولید و دستمزد عوامل است. سریال «یوسف پیامبر» هم از این ماجرا مصون نبود و در همان دوران اولین نوبت پخش سریال، یکی از شایعاتی که درباره آن منتشر شد هزینه بالغ‌ بر ۱۲ میلیارد تومانی مرتبط با این مجموعه بود. امروز شاید این رقم شما را متعجب نکند، اما ۱۵ سال پیش، شرایط متفاوت بود!

سلحشور همان زمان در واکنش به این اخبار، بودجه این سریال را یک چهارم برخی از سریال‌ها خواند و حتی رقم تولید را هم اینگونه اعلام کرد: «۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از بودجه ساخت این سریال از صداوسیما و ۶۰۰ میلیون نیز از منابع دیگر ونیز کمک‌های مردمی تامین شد.» یعنی بنا به گفته فرج‌الله سلحشور بودجه تولید این سریال ۷ میلیارد تومان بوده که برای آن زمان رقم قابل‌توجهی است.

نکته جالب اینکه شفاف‌سازی‌های کارگردان «یوسف پیامبر» از این هم فراتر رفته و برخلاف روال مرسوم در آن سال‌های تلویزیون، بخشی از اعداد و ارقام مربوط به دستمزد بازیگران را هم افشا کرد و گفت: «برخی اصرار دارند بگویند در این سریال دستمزد‌های کلان پرداخته شده است. به‌عنوان نمونه جهانبخش سلطانی (آمن‌هتپ سوم) در عرض ۵ ماه کارکرد ۸ میلیون تومان و رضا رضوی (سردار هرمهب) ماهانه یک میلیون گرفته‌اند. تنها بازیگران گرانقیمت این سریال محمود پاک‌نیت و کتایون ریاحی بودند که ماهانه ۳ و نیم میلیون دریافت می‌کردند. این ارقام در حالی است که در سریال‌های دیگر بازیگران ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان دستمزد دریافت می‌کنند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا