چگونه پرونده های ورد را با فرمت JPEG ذخیره کنیم؟

استفاده از فرمت‌های تصویری یکی از روش‌های رایج برای به اشتراک‌گذاری عمومی فایل‌ها است که می‌تواند دسترسی اغلب افراد به محتوای آن‌ها را فراهم بسازد. البته بسیاری از نرم افزارها مثل مایکروسافت ورد، از ویژگی داخلی برای تبدیل متون به عکس پشتیبانی نمی‌کنند؛ اما به کمک روش‌هایی که در این مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت، به آسانی می‌توان اقدام به تبدیل ورد به عکس کرد.

تبدیل ورد به عکس

جهت تبدیل ورد به عکس با فرمت JPG (یا سایر فرمت‌ها) می‌توان از مسیرهای گوناگونی اقدام نمود. در ساده‌ترین روش می‌توانید از صفحه مورد نظر اسکرین شات تهیه کنید؛ اما این شیوه برای اسنادی با تعداد صفحات زیاد جوابگو نخواهد بود. تبدیل فایل‌های ورد به PDF و سپس تهیه عکس از آن‌ها، مسیر جایگزین دیگری است که می‌تواند در وقت کاربر صرفه‌جویی به عمل آورد.

۱. تبدیل فایل Doc(x) به JPG در ویندوز

۱. برای شروع کار، وارد فایل ورد (با فرمت doc یا docx) شوید که قصد تبدیل آن به سایر فرمت‌های تصویری را دارید.

۲. روی گزینه File در گوشه بالایی صفحه کلیک کرده و سپس در صفحه بعدی، از منوی سمت چپ گزینه Save as را انتخاب نمایید.

۳. در ادامه در پایین عنوان Save As روی گزینه This PC کلیک کنید.

۴. حالا باید مسیر ذخیره شدن فایل PDF خروجی را به دلخواه انتخاب کنید.

۵. پس از آن روی گزینه Save as type کلیک نموده تا یک منوی کشویی باز شود. از میان گزینه‌های نمایش داده شده، روی PDF کلیک نمایید تا انتخاب شود.

۶. در نهایت تنها باید کلید Save را بزنید تا فرایند تهیه فایل با فرمت PDF از پرونده ورد فعلی به اتمام برسد.

۷. اکنون نوبت به آن رسیده است که برنامه رایگان PDF Converter را از مایکروسافت استور یا سایت‌های دانلود غیر رسمی دریافت و نصب نمایید. اگر نمی‌خواهید از این نرم افزار استفاده کنید و به دنبال روش ساده‌تری هستید، می‌توانید به سراغ ابزارهای آنلاین که در بخش انتهایی متن به آن‌ها اشاره شده است، بروید.

۸. پس از نصب نرم افزار گفته شده، وارد آن شوید و روی گزینه Select file کلیک کنید.

۹. در ادامه از طریق پنجره باز شده به محل ذخیره شدن فایل PDF رفته، آن را انتخاب کرده و کلید Open را بزنید.

۱۰. حالا نوبت به آن رسیده است که محل ذخیره شدن فایل خروجی را تعیین کنید. روی گزینه Select folder کلیک نمایید و سپس به محل دلخواه رفته و کلید Select folder را بزنید.

۱۱. در نهایت باید روی کلید Convert کلیک نمایید تا فرایند تبدیل فایل PDF به فرمت تصویری (JPG) شروع شود. پس از اتمام کار می‌توانید فایل‌های خروجی را در محل در نظر گرفته شده، مشاهده نمایید.

۲. تبدیل فایل Doc(x) به JPG در مک

۱. برای تبدیل ورد به عکس در مک، باید مسیر تقریبا مشابهی با ویندوز را طی کنید. به همین منظور در ابتدا وارد فایل ورد مورد نظر شوید.

۲. در نوار بالایی نرم افزار ورد روی گزینه File کلیک کنید و سپس از منوی باز شده گزینه Save As را انتخاب نمایید.

۳. روی منوی کشویی Format کلیک کرده و گزینه PDF را از لیست انتخاب نمایید.

۴. در نهایت کلید Save را بزنید تا فایل PDF از پرونده فعلی ورد ایجاد شود.

۵. حالا به محل ذخیره شدن فایل PDF رفته و روی آن یکبار کلیک نمایید. سپس از منوی File گزینه Open With را انتخاب کرده و در ادامه Preview را بزنید.

۶. بعد از ظاهر شدن پیش نمایش از فایل PDF، بار دیگر روی File کلیک نموده و گزینه Export را انتخاب نمایید.

۷. در پنجره باز شده روی Format کلیک کرده و گزینه JPEG را انتخاب نمایید. پس از انتخاب این گزینه، یک اسلایدر ظاهر می‌شود که به جابه‌جا کردن آن می‌توانید کیفیت تصویر خروجی را تغییر دهید.

۸. با انتخاب فرمت گفته شده و کیفیت مد نظر، روی کلید Save در گوشه پنجره کلیک کنید.

۹. اکنون می‌توانید فایل خروجی را در مسیر انتخاب شده در اختیار داشته باشید. به صورت پیش‌فرض فایل‌ها روی دسکتاپ ذخیره می‌شوند، اما با کلیک روی گزینه Where می‌توانید محل آن را تغییر دهید.

۳. تبدیل فایل Doc(x) به JPG با ابزارهای آنلاین

همانطور که در قسمت‌های قبلی اشاره کردیم، امکان تبدیل ورد به عکس به صورت مستقیم از طریق نرم افزار مایکروسافت وجود ندارد؛ اما ابزارهای آنلاین متعددی به همین منظور در دسترس کاربران قرار دارند. در پایین به یکی از همین وب سایت‌ها و نحوه کار با آن اشاره شده است.

۱. وارد وب سایت wordtojpeg.com در مرورگر دستگاه خود شوید.

۲. روی گزینه Upload Files کلیک کرده و پس از رفتن به محل ذخیره شدن فایل مورد نظر، آن را انتخاب کرده و کلید Open را بزنید.

۳. در ادامه فرایند تبدیل ورد به عکس صورت می‌گیرد. در صورتی که فایل شما بیشتر از یک صفحه باشد، هر صفحه در قالب یک عکس جداگانه ذخیره می‌شود. در نهایت می‌توانید با کلیک روی گزینه Download، تمامی عکس‌ها را در قالب یک فایل ZIP در اختیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا