آشپزخانه غیرهمسطح (کف آشپزخانه بالاتر از پذیرایی) مدل 1402

طراحی مناسب و حرفه‎‌ای در آشپزخانه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و با روحیات افراد ارتباط مستقیم دارد. امروزه طراحی آشپزخانه با سبک‌های سنتی و قدیمی تفاوت زیادی کرده‌اند. یکی از این تغییرات خلاقانه که گاهی به‌صورت ناخواسته به ما تحمیل می‌شود، حضور سکو یا پله در آشپزخانه است.

این نوع آشپزخانه غیرهمسطح معمولا در آشپزخانه‌های کوچک اجرا می‌شود و طراحی چشم‌نوازی را با جداسازی فضاهای دیگر از این مدل آشپزخانه به ارمغان می‌آورد. درصورتیکه شما هم مشتاقید تا ویژگی‌های این سبک از آشپزخانه بالاتر یا پایین‌تر از پذیرایی را بیشتر بشناسید، با ادامه مقاله همراهمان باشید.

اگر به خانه های ساخته شده در چند دهه اخیر نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که در اکثر این خانه ها کف آشپزخانه بالاتر از اتاق نشیمن ساخته شده است.

اما آیا دلیل این امر را می دانید؟ از این روش برای کشیدن لوله های فاضلاب و نصب شیر کفش استفاده می شود که البته هزینه بالایی دارد.

اگر سطح آشپزخانه به خوبی تسطیح باشد، شیب مناسبی در این سکو ایجاد می شود که آب را به سمت کف شور هدایت می کند.

در واقع ایجاد راهی برای تخلیه فاضلاب در کشور ما از قدیم الایام رایج بوده است، در حالی که در کشورهای دیگر از روش های دیگری برای نظافت آشپزخانه استفاده می کنند و به همین دلیل سطح آشپزخانه در این کشورها با سایر بخش های خانه هم سطح است.

قسمت هایی از خانه ایجاد شیب یکی دیگر از دلایل ساخت آشپزخانه با سکو است، یعنی هنگامی که آشپزخانه در حال شستشو است یا آب لوله های تخلیه ماشین ظرفشویی یا هر لوله دیگری به یکباره به آشپزخانه سرازیر می شود وجود سکو و شیب مانع از ورود آب به اتاق غذاخوری سریعتر از درب آشپزخانه خارج شوید.

کف آشپزخانه بالاتر از پذیرایی بهتر است یا همسطح؟

در سبک مدرن و امروزی تفاوت سطوح کف آشپزخانه و نشیمن کمتر به چشم می خورد، بنابراین اگر می خواهید خانه خود را با روش های مدرن بازسازی کنید محدودیتی برای تسطیح کف آشپزخانه و پذیرایی وجود ندارد.

یک طبقه مسطح آشپزخانه دید شما را نسبت به خانه افزایش می دهد. به دلیل عدم تقسیم بندی در فضای اتاق نشیمن و آشپزخانه، در یک نگاه زیبایی و جذابیت خاصی ایجاد می شود.

آشپزخانه بالاتر از پذیرایی با طراحی مدرن

 

آشپزخانه غیرهمسطح با کفپوش چوبی

 

آشپزخانه پله دار امروزی و مدرن

 

 

 

 

آشپزخانه پله دار مدرن

 

 

آشپزخانه امروزی با طراحی غیرهمسطح 

 

 

 

آشپزخانه شیک غیرهمسطح

 

آشپزخانه سکودار مدرن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا