ترفندها و سناریوهای جالب بازی مافیا را بشناسید!

به گزارش آلارمین بازی مافیا در سال های اخیر جای خود را در مهمانی های ایرانیان باز کرده است و بسیاری از افراد به این بازی علاقمند شده اند. در این بازی با استفاده از ترفندها و سناریوهای مختلف می توانید به یک پلیر حرفه ای تبدیل شوید پس برای آگاهی از این ترفندها همراه ما باشید.

انواع سناریو های بازی مافیا را تجربه کنید.

سناریو های بازی فکری شهروند مافیا یکی و دوتا نیست. اگر با افراد و گروه‌های مختلفی هم‌بازی شده باشید متوجه می‌شوید که ممکن است هر کسی این گیم برد را با یک روش خاصی انجام دهد.

گاهی نقشی که در گروه شهروندان است در یک سناریو به گروه مافیا تعلق می‌گیرد. وقتی داستان عوض شود و در گروهی باشید که مافیا را متفاوت از چیزی که شما تا الان بازی می‌کرده‌اید انجام می‌دهد، احتمال شکستتان بالا می‌رود.

راه چاره چیست؟ می‌توانید از این تنوع سناریوها به نفع خودتان استفاده کنید؟

با هم گروهی‌های فعلی‌تان یک قرار بگذارید که هر چند وقت یک دفعه سناریوی بازی را تغییر بدهید. این کار نه تنها به حرفه‌ای شدن شما کمک می‌کند، بلکه بازی را از حالت تکراری بودن و خسته‌کنندگی خارج می‌کند.

به این صورت، شما همیشه با یک چالش هیجان‌انگیز جدید روبرو می‌شوید که باید فکر و منطق و قوه‌ی استدلالتان را به کار بیاندازید و در آن با سربلندی پیروز شوید.

بازی با غریبه‌ها در مقابل بازی با آشنایان

وقتی که شما مدام با یک دسته از دوستان بازی کنید، شناخت شما از آنها و میزان شناخت آنها از شما روی روند بازی تاثیر می‌گذارد. کسی که مدام با افرادی بازی کرده است که روی آنها شناخت دارد، در موقعیتی متفاوت یعنی وقتی که در گروهی از افراد غریبه قرار بگیرد به احتمال زیاد شکست خواهد خورد.

شکست به این خاطر است که فرد، نه تنها به رفتار و عملکرد اعضای گروه آشنایی ندارد، بلکه ممکن است با سناریویی که آنها برای بازی در پیش می‌گیرند هم آشنایی نداشته باشد.

برای این که از انواع داستان های بازی فکری شب مافیا بتوانید سربلند بیرون بیایید قبلا راهکار دادیم و آن امتحان سناریوهای مختلف بازی مافیا در گروهی است که همیشه با آن بازی می‌کنید.

در گروه‌های غریبه‌ای که هیچ شناختی از آنها ندارید بهتر است با زبان بدن آشنا شوید. زبان بدن، زبان مشترک بین تمام آدم‌هاست.

 

روی زبان بدن بازیکن ها تمرکز کنید

هر کدام از ما شاید بتوانیم کنترل زبان دهانمان را در دست داشته باشیم. به حدی که جوری بچرخانیمش و طوری صحبت کنیم که همه را گمراه کنیم و تا انتهای بازی جوری خودمان را زیر پوست بره قایم کنیم که همه چیز به نفعمان بشود و جان سالم به در ببریم.

ولی، آیا همینقدر که روی صحبت کردن و استدلال‌های بیانی‌مان کنترل داریم، روی زبان بدنمان هم کنترل داریم؟ مسلما نه.

بگذارید یک واقعیت را به شما بگویم. همه درباره زبان بدن می‌دانند و اهمیت آن را هم می‌شناسند. اما درصد کمی از افراد هستید که به آن توجه کنند و در عمل هم از آن استفاده کنند.

این یک باگ بزرگ در بازی مافیا ایجاد کرده که هر کس بخواهد می‌تواند به خوبی از آن استفاده کند.

در نتیجه:

  • سعی کنید که در بازی مافیا، کنترل بالایی روی زبان بدن خود داشته باشید.
  • به جای این که گوش به زبان داخل دهان بازیکن‌ها بدهید، روی زبان بدنشان تمرکز کنید.

مطمئن باشید، همین تکنیک ساده، شما را از بقیه بازیکن‌ها تا حد زیادی متمایز می‌کند و وقتی آن را یاد بگیرید، پیروزی در بازی مافیا برایتان مثل آب خوردن خواهد شد.

بهتر است زبان بدن را مخصوصا درباره موقعیت‌های خاصی مثل موارد زیر حتما بشناسید:

  • وقتی که کسی دروغ می‌گوید
  • وقتی که کسی دارد راست می‌گوید
  • وقتی که کسی هیجان‌زده شده است
  • وقتی که کسی به ادامه انجام دادن کاری تمایل دارد یا ندارد.
  • وقتی که کسی ترسیده است و …

وقتی که موارد بالا را بدانید به خوبی می‌توانید پی به نقش واقعی افراد در بازی ببرید.

اعتماد به نفستان را در بازی کردن بالا ببرید

روی اعتماد به نفستان کار کنید؛ وقتی که اعتماد به نفس نداشته باشید، منفی فکر می‌کنید.

حس می‌کنید که خیلی ماهر نیستید و ممکن است همه دستتان را بخوانند. در صورتی که شاید از بقیه اعضا خیلی هم ماهرتر باشید. ولی همین نداشتن اعتماد به نفستان را زیر سوال می‌برد.

یکی از راه‌ها برای این که این ویژگی را در بازی بالا ببرید و به بقیه هم نشان بدهید که یک فرد با اعتماد به نفس بالا هستید این است که از اصطلاحات تخصصی بازی استفاده کنید. مثلا از کلمات تارگت، تارگت بک، موج سواری، تبر زدن، گره بازی، هیل دادن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا