معرفی بهترین فیلم های عاشقانه در سال 2023 + خلاصه داستان

فیلم Rye Lane

 

لیست بهترین فیلم های عاشقانه ۲۰۲۳ را با فیلم Rye Lane آغاز می‌کنم که داستان آن در شهر لندن جریان دارد؛ جایی که یک دختر و پسر پس از اتمام روابط قبلی، با یکدیگر آشنا شده و یک روز جذاب و پر ماجرا را در شمال لندن سپری می‌کنند. برای تماشای این کمدی رمانتیک تنها به ۱ ساعت و ۲۳ دقیقه زمان نیاز دارید. میانگین نمرات فیلم Rye Lane در وب‌سایت متاکریتیک برابر با ۸۳ است که نشان از استقبال خیلی خوبی منتقدین از این اثر دارد.

فیلم Faraway

 

فیلم Faraway داستان زنی به نام زینب را روایت می‌کند که زندگی غمگینی را سپری کرده و لذتی از آن نمی‌برد. او برای رهایی از این شرایط، به خانه‌ای که سال‌ها پیش مادرش در یک جزیره خریداری کرده بود، سفر کرده تا شروعی دوباره را تجربه کند. این سفر فرصت‌های جدیدی را برای او فراهم کرده و باعث می‌شود تا او اتفاقات خوبی را تجربه کند.

فیلم You Hurt My Feelings

 

فیلم You Hurt My Feelings از جمله بهترین فیلم های عاشقانه ۲۰۲۳ است که چاشنی طنز را درون خود دارد. داستان این فیلم حول محور یک زوج جریان دارد که زمان زیادی از شروع زندگی مشترک آنها می‌گذرد. مشکل بزرگ و اصلی این زوج از زمانی آغاز می‌شود که بث به طور اتفاقی نظر صادقانه همسرش دان را در مورد کتاب جدیدش می‌شنود. فیلم You Hurt My Feelings موفق به کسب نمرات خیلی خوبی از منتقدین شده و در حال حاضر میانگین نمرات آن در متاکریتیک برابر ۸۲ است.

فیلم Past Lives

فیلم Past Lives یک درام رمانتیک جذاب محصول کشور کره جنوبی است. کارگردانی این اثر را سلین سانگ بر عهده داشته است که تجربه کارگردانی سریال چرخ زمان «The Wheel of Time» را نیز در کارنامه خود دارد. فیلم Past Lives داستان دو دوست دوران کودکی را روایت می‌کند که به خاطر مهاجرت خانواده یکی از آنها از یکدیگر جدا شده بودند.

ماجرای فیلم بیست و چهار سال پس از این اتفاق آغاز می‌شود؛ جایی که این دو پس از سال‌ها یکدیگر را پیدا کرده و می‌توانند تنها چند روز با یکدیگر وقت بگذرانند. فیلم Past Lives فروش نسبتا خوبی را تجربه کرده و توانسته نظر مخاطبین را به خود جلب کند. همچنین منتقدین نیز با نمرات بالا به استقبال فیلم رفته و نمره متای این فیلم در حال حاضر عدد قابل توجه ۹۴ است.

فیلم Afire – بهترین فیلم های عاشقانه ۲۰۲۳

 

فیلم Afire یک درام رمانتیک با چاشنی کمدی و محصول کشور آلمان است که داستان چند جوان را در تعطیلات خود روایت می‌کند. این تعطیلات برای آنها اوقات خوبی است، اما آتش گرفتن جنگل‌های اطراف آن منطقه همزمان با شروع اتفاقات مختلف و مهمی برای شخصیت‌های اصلی فیلم است. درست مانند آثار قبلی، اینجا نیز شاهد اثری هستیم که نمرات خوبی از منتقدین دریافت کرده است. میانگین نمرات این فیلم در متاکریتیک در حال حاضر برابر با ۸۳ است.

فیلم Other People’s Children

 

فیلم Other People’s Children آخرین اثر پیشنهادی ما در لیست بهترین فیلم های عاشقانه ۲۰۲۳ است که داستان آن حول محور یک زن جوان و حس مادری او نسبت به فرزند شریک عاطفی‌اش جریان دارد. این فیلم فرانسوی نامزد چند جایزه لومیر شده است. همچنین بازیگر نقش اصلی این فیلم یعنی ویرجینیا افیرا برنده جایزه لومیر بهترین بازیگر نقش اصلی زن شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا