معرفی بهترین گل های آپارتمانی مفید و مقاوم

درست مانند سبک‌های طراحی داخلی و ایده‌های رنگ‌آمیزی، گیاهان آپارتمانی محبوب نیز هر سال دستخوش تغییراتی می شوند. همانطور که می دانید گیاهان آپارتمانی از جایگاه ویژه ای در طراحی و معماری داخلی برخوردار هستند و سرزندگی را به فضای خانه و آپارتمان شما می آورند.

به گزارش راهنماتو، کمپانی گل و گیاه Easyplant به تازگی پیش بینی خود را از گیاه آپارتمانی برتر سال 2024 منتشر کرده است و در این پیش بینی «دراسنا جانت کریگ» را به عنوان محبوب‌ترین گیاه آپارتمانی سال 2024 معرفی کرده است. به گفته کارشناسان این کمپانی سازگاری این گیاه با نور خورشید، مطابقت آن با بسیاری از سبک های دکوراسیون داخلی و نگهداری نسبتا آسان این گیاه تنها سه مورد از دلایلی است که دراسنا جانت کریگ را به محبوب ترین گیاه آپارتمانی سال 2024 تبدیل می کند.

به نظر می رسد گیاه «دراسنا جانت کریگ» تنها گیاه محبوب سال 2024 نخواهد بود و یکی از کارشناسان این کمپانی می گوید: « تأثیرات فنگ شویی به قلمرو گیاهان آپارتمانی نیز راه یافته است و ما روز به روز شاهد محبوبیت بیشتر گیاهان آپارتمانی خوش یمن از دید فنگ شویی در میان مردم هستیم. اکنون بسیاری از افراد حتی آنهایی که در طراحی داخلی منازل خود از فنگ شویی استفاده نمی کنند نیز به سمت گیاهان خوش شانسی مانند گیاه درخت پول گرایش پیدا کرده اند.»

دراسنا جانت کریگ که با نام دراسنا کامپکت نیز شناخته می شود، گیاهی با برگ هایی به رنگ سبز تیره است که مقاومت بالایی دارد و خود را با هر شرایط آب وهوایی سازگار می کند. این گیاه  بومی مناطق جنوب شرقی آفریقا بوده و از خانواده مارچوبه‌ها می باشد. نام گذاری این گیاه به دراسنا کامپکت به دلیل برگ های بسیار متراکم آن است و این روزها در طراحی داخلی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این گیاه زیبا، قابلیت تصفیه هوای آن است که به گفته ناسا، دراسنا جانت کریگ قادر است با از بین بردن تری‌کُلُرواتیلن موجود در هوا به پاکسازی هوای منزل، محل کار، فروشگاه، اداره و … کمک کند.

دراسنا

نحوه مراقبت و نگهداری از دراسنا جانت کریگ

دراسنا جانت کریگ روزانه به حداقل 4 تا 8 ساعت نور غیر مستقیم خورشید نیاز دارد. زمانی که حدود 1/3 تا 1/2 خاک خشک شد (حدود 10 تا 14 روز یک بار) نیاز به آبیاری دارد. این گیاه به فلوراید و سایر نمک های موجود در آب لوله حساس است، بنابراین توصیه می شود از آب مقطر برای آبیاری آن استفاده کنید. دمای مناسب برای نگهداری از این گیاه بین 60 تا 85 درجه فارنهایت است و برای رشد به رطوبت متوسط نیاز دارد.

میزان رشد دراسنا جانت کریگ

دراسنا جانت کریگ معمولا 6 تا 8 فوت رشد می کند و حتی در شرایط ایده آل ممکن است طول آن به 15 فوت نیز برسد. حداکثر میزان گسترش این گیاه نیز حدود 3 فوت می باشد. دراسنا جانت کریگ سرعت رشد پایینی دارد. اما در شرایط ایده آل می تواند حدود 1 تا 2 فوت در سال رشد کند و بیش از ده سال طول می کشد تا به بلوغ برسد.

کمپانی 1-800-Flowers یکی دیگر از شرکت هایی است که به پیش بینی گیاه آپارتمانی محبوب سال 2024 پرداخته است. به گفته این شرکت گل صد تومانی و فیلودندرون دو گیاه آپارتمانی محبوب در سال 2024 خواهند بود. علت اصلی انتخاب این دو گیاه، این است که هر دو آنها «نماد عشق» هستند. گل صد تومانی نماد عشق، اشتیاق، افتخار و احترام است و گزینه ای عالی برای مناسبت ها و جشن های محسوب می شود. از طرفی برگ‌های درشت و زیبای فیلودندرون نماد عشق به طبیعت و رشد و پیشرفت هستند و به عنوان یک هدیه عالی برای عاشقان طبیعت به حساب می آید.

گل صد تومانی

نحوه مراقبت و نگهداری از گل صد تومانی

گل صدتومانی در انواع سفید، صورتی، قرمز، مرجانی، خرمایی و زرد دیده می شود. این گیاه به 5 الی 6 ساعت نور مستقیم خورشید نیاز دارد، در برابر سرما مقاوم است، در آب و هوای نیمه خشک و خنک بخوبی رشد می کند و برای گل دهی حتما باید مدتی در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد رشد کند. گل صد تومانی نیاز به آبیاری متوسط دارد و آبیاری بیش از حد موجب پوسیده شدن آن خواهد شد.  استفاده از کود کمپوست و کود مایع قبل از گلدهی موجب افزایش رشد گیاه خواهد شد.

میزان رشد گل صد تومانی

گل صد تومانی در شرایط ایده آل تا 5 اینچ قد و 5 اینچ عرض رشد می کند.

فیلودندرون

نحوه مراقبت و نگهداری از فیلودندرون

فیلودندرون‌ ها از خانواده بزرگ آراسیا هستند و تاکنون بیش از 489 گونه مختلف از آنها شناخته شده است. این نوع گیاه عموما در دو نوع رونده و غیر رونده دسته بندی می شوند. فیلودندرون‌ های رونده برگ‌هایی به رنگ سبز تیره و به شکل قلب و رشدی به سمت بالا دارند و معمولا در گلدان های آویزی نگهداری می شوند. برگ‌های فیلودندرون‌ های غیر رونده خیلی بزرگ هستند و رنگ آن‌ها نیز سبز می‌باشد. این گیاهان به آرامی رشد می کند. فیلودندرون‌ برای رشد به خاک مرطوب نیاز دارد. اما در آبیاری آن نباید بیش از حد افراط و تفریط کرد. زیرا در هر دو حالت برگ های گیاه شروع به پژمرده شدن خواهند کرد. این گیاه برای رشد به نور غیر مستقیم خورشید نیاز دارد و دمای مناسب برای رشد آن 21 تا 27 درجه سانتی گراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا