چیکار کنیم لاغرتر دیده شویم؟ | استایل مناسب برای لاغرتر دیده شدن

انتخاب لباس مناسب می تواند تاثیر زیادی در چاق و یا لاغر نشان دادن شما داشته باشد. در ادامه این مطلب به بررسی لباس ها و استایل های مناسب افرادی که می خواهند لاغرتر دیده شوند می پردازیم و با کارهایی که می تواند منجر به لاغرتر نشان دادن افراد شود بیشتر آشنا می شویم.

۱. پوشیدن شلوار مناسب برای لاغر نشان دادن بدن

 

انتخاب شلوار مناسب، تاثیر زیادی در لاغر نشان دادن فرد دارد. برای این کار، از پوشیدن شلوارهای خیلی تنگ یا خیلی گشاد خودداری کنید. بهترین انتخاب، شلوارهای راسته یا دمپا گشاد هستند؛ این شلوارها می‌توانند پاهای شما را بلندتر و لاغرتر نشان دهند. هنگام خرید شلوار، حتما به فاق بلند بودن آن توجه کنید؛ شلوارهای فاق بلند، به مشخص کردن خط کمر و باریک‌تر نشان دادن اندام شما کمک می‌کنند.

شلوارهای جین بوت‌کات و فاق بلند، توجه را از شکم و ران‌های شما دور می‌کنند و یک ظاهر لاغرتر برای شما می‌سازند. به طور کلی، بهتر است از پوشیدن شلوارهای جذب خودداری کنید، اما اگر از طرفداران شلوار جین تنگ هستید، می‌توانید با پوشیدن کفش پاشنه‌دار یا بوت های نوک تیز، پاهای خود را بلندتر و لاغرتر نشان دهید. توجه داشته باشید که اگر ران‌های بزرگی دارید، از خرید شلوارهای رنگ روشن، خودداری کنید.

۲. پوشیدن لباس سایز مناسب برای لاغر دیده شدن

پوشیدن لباس سایز مناسب، یکی از مهم‌ترین نکات برای لاغرتر نشان دادن فرد است. لباس های گشاد اندام شما را نامتناسب و بزرگ‌تر از آنچه هستید، نشان می‌دهد. در عین حال، پوشیدن لباس‌های خیلی تنگ که از سایز اصلی شما کوچک‌تر است، باعث جلب توجه قسمت‌های چربی‌دار و برجسته می‌شود. لباس‌هایی که اندازه‌ی مناسبی دارند، شما را خوش‌فرم‌تر نشان می‌دهند.

لباس‌هایی که اندازه‌ی متناسبی دارند، نقاط ضعف بدن شما را پنهان می‌کنند. برای مثال، اگرنمی‌خواهید قسمتی از بدن شما، برجسته دیده شود، پوشیدن لباس سایز درست، کمک می‌کند تا آن نقطه، کمتر قابل مشاهده باشد. لباس‌های سایز مناسب، نه‌تنها بهتر به نظر می‌آیند بلکه احساس راحتی را هم بیشتر می‌کنند. این موضوع می‌تواند به افزایش اعتماد به‌ نفس و راحتی شما در برخورد با دیگران کمک کند.

۳. استفاده از لباس‌های تک رنگ در استایل

پوشیدن لباس تک رنگ برای لاغر دیده شدن

پوشیدن لباس‌های تک رنگ یا مونوکروم، یک راه حل کاربردی و طلایی در لاغر دیده شدن است. وقتی در استایل خود از دو یا چند رنگ استفاده می‌کنید، توجه چشم به طور طبیعی به ناحیه‌ای که در آن دو رنگ به هم می‌رسند (معمولاً خط کمر)، جلب می‌شود. اما لباس‌های تک رنگ، توجه را به شکل کلی بدن شما، جلب می‌کنند و باعث می‌شوند که خطوط بدن شما صاف‌تر و کشیده‌تر به نظر برسند؛ درنتیجه ظاهر شما لاغرتر نشان داده می‌شود.

۴. لباس رنگ مشکی و تیره، راه حل رایج برای لاغر دیده شدن

پوشیدن لباس مشکی و رنگ تیره، نکته مهم برای لاغر به نظر رسیدن

ترفند رایج اکثر افراد برای لاغر به نظر رسیدن، استفاده از رنگ مشکی و تیره در استایل است. چون رنگ‌های تیره، نور را جذب می‌کنند و باعث می‌شوند که بدن شما کوچک‌تر به نظر برسد. از رنگ‌های تیره به خصوص در قسمت‌هایی از بدن که می‌خواهید کوچک‌تر به نظر برسند، استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید شکم خود را کوچک‌تر نشان دهید، می‌توانید از لباس‌های تیره در قسمت شکم استفاده کنید؛ این نوع رنگ‌ها باعث ایجاد یک احساس تعادل و کم‌حجم بودن در اندام شما می‌شوند؛ به همین دلیل شما لاغرتر به نظر می‌رسید

۵. پوشیدن لباس‌های یقه هفت برای لاغر به نظر رسیدن

یک راه حل ساده اما موثر که تاثیر زیادی در لاغر دیده شدن افراد دارد، پوشیدن لباس‌های یقه هفت یا یقه V است؛ زیرا با ایجاد تعادل در باسن و ران به لاغر و کشیده نشان دادن بالاتنه شما کمک می‌کند. این نوع یقه‌ها، با ایجاد یک خط عمودی عمیق در قسمت جلویی بدن، ظاهر کلی را لاغرتر و بلندتر جلوه می‌دهند. لباس‌های یقه هفت با ایجاد خطوط عمودی، بیشتر چشم را گول می‌زنند تا لاغر دیده شوید. از پوشیدن لباس با یقه افقی پهن مانند یقه قایقی دوری‌ کنید، زیرا شانه‌ها و سینه شما پهن‌تر و چاق‌تر به نظر می‌رسد.

۶. پوشیدن لباس با طرح راه‌راه عمودی

لباس راه راه عمودی راه حلی برای لاغر دیده شدن

پوشیدن لباس با طرح راه‌راه عمودی، باعث می‌شود که بدن شما کشیده‌تر و لاغرتر دیده شود. زیرا راه راه‌های عمودی باعث می‌شوند که چشم، یک خط از بالا به پایین ببیند و این خطای دید، به لاغر نشان دادن اندام شما، کمک زیادی می‌‌کند. علاوه‌بر این، راه‌راه‌های عمودی توجه را از قسمت‌های پر و برجسته‌ی بدن، دور می‌کند و آن مناطق کوچک‌تر دیده می‌شوند. مثلا، اگر می‌خواهید شکم خود را کوچک‌تر نشان دهید، می‌توانید از یک لباس راه‌راه عمودی در قسمت بالاتنه استفاده کنید.

بهتر است از لباس یا طرح راه‌راه‌های کوچک‌تر استفاده کنید. راه‌راه‌های کوچک‌تر، توجه کمتری را جلب می‌کنند و تاثیر بیشتری دارند. به عنوان مثال، یک تاپ مشکی با یک شلوار راه‌راه، پاهای شما را کشیده و شما را لاغرتر نشان دهد.

۷. استفاده از گن برای لاغر دیده شدن بدن

پوشیدن گن، در لاغر به نظر رسیدن شما تاثیر زیادی دارد، زیرا برآمدگی‌ها و عیوب  بدن را پنهان می‌کند و ظاهری باریک‌تر برای اندام شما می‌سازد. گن‌ها با فشرده کردن بدن، باعث می‌شوند که بدن شما کوچک‌تر به نظر برسد. استفاده از انواع گن‌ها، به‌ویژه در قسمت‌هایی از بدن که چربی بیشتری دارند، تأثیر زیادی در لاغر دیده شدن خواهد داشت. به‌عنوان مثال، گن‌های شکم به کوچک‌تر نشان دادن شکم و گن‌های ساق پا به کوچک‌تر نشان دادن آن ناحیه کمک می‌کنند.

حتما از گن‌هایی استفاده کنید که اندازه‌ی آن‌ها مناسب باشد. گن‌هایی که خیلی تنگ باشند، باعث ناراحتی و حتی اذیت شدن شما می‌شوند. توجه داشته باشید که گن را فقط برای مدت زمان کوتاه بپوشید. پوشیدن گن برای مدت زمان طولانی می‌تواند باعث درد و آسیب به شما شود. اگر برای اولین بار است که از گن استفاده می‌کنید، گن‌های راحت‌تر انتخاب کنید؛ با گذشت زمان، می‌توانید  گن‌های محکم‌تر بپوشید.

۸. استفاده از کفش پاشنه بلند و نوک تیز

پوشیدن کفش پاشنه بلندو نوک تیز راهی برای لاغر نشان دادن پا و بدن

برای لاغر دیدن شدن، از کفش پاشنه‌بلند و نوک تیز برای تکمیل استایل خود استفاده کنید؛ چون کفش پاشنه‌بلند و نوک تیز، باعث می‌شود که بدن شما در حالت ایستاده، صاف‌تر و باریک‌تر به نظر برسد. وقتی کفش پاشنه‌بلند می‌پوشید، عضلات شکم و کمر شما برای حفظ تعادل، سفت می‌شوند؛ این موضوع، باعث می‌شود که کمر شما باریک‌تر به نظر برسد. علاوه‌بر این، پوشیدن کفش پاشنه‌بلند باعث می‌شود که پاهای شما بلندتر به نظر برسند که باعث ایجاد خطای چشم می‌شود و شما لاغرتر دیده می‌شوید.

بهتر است از کفش‌هایی با پاشنه‌های باریک، استفاده کنید. پاشنه‌های باریک پاهای شما را کشیده‌تر جلوه می‌دهند. همچنین طرح کفش شما باید ساده باشد؛ طرح‌های شلوغ، توجه را به قسمت‌های خاصی از بدن جلب می‌کنند و اندام شما حجیم‌تر به نظر خواهد رسید. از انتخاب کفش‌هایی که در قسمت مچ پا، بند دارند، خودداری کنید؛ زیرا پاهای شما را کوتاه‌تر و تپل‌تر نشان می‌دهد.

۹. پوشیدن دامن مناسب برای پنهان کردن برجستگی‌ها

پوشیدن دامن ماکسی برای پنهان کردن برجستگی‌های بدن

دامن‌های ماکسی، برای افراد با هر سایز و اندامی مناسب هستند؛ آن‌ها باعث می‌شوند که پای شما بلندتر و اندام شما لاغرتر به نظر برسند؛ زیرا توجه را از قسمت‌های چربی‌دار و برجسته، دور می‌کنند و آن بخش‌ها را کوچک‌تر نشان می‌دهند. از دامن‌های ماکسی با طرح‌های ساده و رنگ تیره استفاده کنید تا پایین‌تنه شما لاغرتر دیده شود. طرح‌های شلوغ و بزرگ ظاهر شما را حجیم‌تر نشان می‌دهد.

به طور کلی، دامن‌های ماکسی مدل مدادی یا حالت A شکل، انتخاب مناسبی هستند تا ظاهر شیک‌تری داشته باشید. توجه داشته باشید که دامن‌های چین‌دار و پفی، باعث می‌شوند که شما چاق‌تر به نظر برسید. پس از پوشیدن این نوع دامن ها خودداری کنید.

۱۰. مشخص کردن خط کمربا کمربند

پوشیدن لباس‌هایی که از کمر جمع می‌شوند یا کمربند دارند، می‌تواند به مشخص کردن خط کمر و لاغر دیده شدن شما کمک کند. این لباس‌ها می‌توانند توجه را به قسمت کمر جلب کنند و باعث شوند که بدن شما کم حجم به نظر برسد. برای این کار می‌توانید پیراهن‌ را داخل شلوار یا دامن قرار دهید و از یک کمربند ساده، برای تکمیل جزییات استایل خود استفاده کنید؛ این کار باعث خطای دید شده و با ایجاد ظاهر منحنی روی بدن، شما را لاغرتر نشان می‌دهد

۱۱. انتخاب لباس زیر مناسب و فرم دهنده

انتخاب لباس زیر مناسب وفرم دهنده برای کوچک نشان دادن بدن

وقتی زمان پیدا کردن لباس‌هایی می‌رسد که شما را لاغرتر نشان می‌دهند، انتخاب لباس‌ زیر مناسب، به اندازه‌ی انواع دیگر لباس‌ها، اهمیت زیادی دارد. برای مثال، پوشیدن سوتین‌های تنگ، توجه را به سمت چربی‌های پشت بدن جلب می‌کند و ظاهری نامطلوب و نامتقارن به وجود می‌آورد. انتخاب لباس زیر مناسب، می‌تواند به لاغرتر نشان دادن شما کمک کند. همچنین لباس زیری که خیلی گشاد باشد، می‌تواند باعث شود که بدن شما شل و افتاده به نظر برسد.

از پوشیدن لباس زیری که خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد، خودداری کنید. لباس زیر مناسب باید کاملا اندازه‌ی شما باشد. بهتر است لباس زیرهای فرم دهنده استفاده کنید تا اندام شما، ظاهر جمع‌وجوری داشته باشد؛ با این کار به لاغر دیده شدن بدن خود، کمک زیادی می‌کنید.

۱۲. استفاده از اکسسوری‌های ساده و جذاب

انتخاب اکسسوری با اندازه مناسب راهی برای لاغر به نظر رسیدن

اکسسوری‌ها مناسب، به ایجاد خطای دید برای لاغر دیده شدن کمک می‌کنند. مثلا گردنبندهای بلند، تمرکز را از باسن دور می‌کنند و گوشواره‌های بزرگ توجه را از بالاتنه، به سمت صورت جلب می‌کنند. همچنین اکسسوری‌های ساده و بدون طرح، بدن شما را کشیده‌تر و کوچک‌تر نشان می‌دهند؛ چون طرح‌های شلوغ و بزرگ، توجه را به سمت بدن شما جلب می‌کنند و باعث می‌شوند که اندام شما پهن‌تر و چاق تربه نظر برسد.

چگونه لباس بپوشیم تا لاغرتر به نظر برسیم؟

در این مقاله به بررسی ۱۲ مورد از مهم‌ترین نکات لباس پوشیدن برای لاغر دیده شدن، پرداختیم. به طور کلی، رعایت قوانین درست لباس پوشیدن، باعث کم‌حجم نشان دادن اجزای اندام ما می‌شود. مواردی مانند استفاده درست از اکسسوری‌های ساده، پوشیدن کفش پاشنه‌بلند و نوک تیز، انتخاب لباس سایز مناسب و بسیاری از نکات مهم دیگر که در این مقاله اشاره کردیم، کمک زیادی برای لاغر دیدن شدن می‌کنند؛ پس با استفاده از اصول درست لباس پوشیدن، ظاهر دلخواه خود را بسازید تا احساس بهتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا